Baner laminowany – to czego potrzebujesz

baner laminowany

Już na samym początku warto byłoby zaznaczyć, iż baner to niedokładnego określenie, ale jednak w języku polskim najbliższe prawdzie. Baner to nic innego jak winylowa tkanina taka jak frontlit, backlit, wytrzymałe, wyposażone w siatkę oraz specjalnie powlekane. Wśród banerów możemy wyróżnić ich trzy rodzaje. Pierwszy z nich to banery powlekane jedno, albo dwustronnie, banery semi – powlekane oraz laminowane.

Najbardziej popularnymi, które wybierane są najczęściej z powodu ich optymalnej jakości są banery laminowane. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim dużą uniwersalnością. Materiał ten jest połączeniem trzech równych warstw; siatki poliestrowej obłożnej z obydwu stron twarda folią PCV. Do przygotowania takiego baneru potrzebne jest specjalne urządzenie – prasownica, która dzięki bardzo wysokiej temperaturze, łączy te wszystkie materiały w jedną całość. Co je charakteryzuje? Sztywnością, bardzo dobrym wyglądem i dosyć dobrą trwałością. W bardzo niekorzystnych warunkach może dochodzić do rozwarstwienia tych materiałów, jednak nie spotykamy się z tym bardzo często.

Banery mają jak wiadomo różną wytrzymałość. Zawsze warto oczywiście, nawet kosztem dopłacenia kilkudziesięciu złotych, wybrać ten lepszej jakości. Dlatego przy wyborze nie kieruj się ceną, ale ich wytrzymałością i wybierz ten model, który odpowiada Ci najbardziej. Oczywiście o szczegóły należy pytać w drukarniach, ale zawsze lepiej jest posiadać choć odrobinę wiedzy na ten temat.

Michał Jakubowski

Michał Jakubowski

Doradca klienta w jednej z większych drukarni cyfrowej w kraju. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań technicznych, wciąż poszerzający swoje horyzonty oraz sięgający po coraz to bardziej innowacyjne techniki druku.