Canvas – co to takiego?

canvas

Canvas – słyszymy o nim coraz częściej, staje się modnym materiałem i chętnie wykorzystywanym. Ale czym on tak naprawdę jest? Canvas to po prostu płótno, ale nie jest to materiał zwyczajny. Tak naprawdę nie jest nowością na naszym rynku – znany jest od lat w malarstwie. Obecnie jednak jego zastosowanie znacznie się rozszerzyło, a wszystko to dzięki jego wielu zaletom oraz właściwościom.

Niektórzy nazywają Canvas płótnem wyjątkowym, a to dlatego gdyż stał się naprawdę wysokiej jakości, oryginalnym nośnikiem informacji. Można wyróżnić dwa jego rodzaje; błyszczący oraz matowy. Canvas stosowany jest przede wszystkim w wydrukach gdzie wykorzystuje się atramenty barwnikowe, a także pigmentowe. Materiał ten jest bardzo odporny na promienie UV, dzięki czemu świetnie nadaje się do wszelkich prezentacji wewnątrz, ale też na zewnątrz. W ostatnim czasie zauważono wielki wzrost popularności tej tkaniny, dlatego duża część drukarki wprowadziła usługę druku na Canvas dla swoich klientów. Reprodukcja na płótnie to świetny sposób na ozdobienie swojego mieszkania w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Można bowiem zamówić dowolnie wybrana grafikę, która zostanie umieszczona na płótnie. Warto dodać iż wielkość takiego obrazu może być naprawdę różna. Obraz taki jest elegancki i wysokojakościowy. Zamawiane są one przede wszystkim do nowoczesnych domów, w stylu minimalistycznym, ale świetnie nadają się także do ocieplania klimatu kuchni, salonu lub sypialni. Dowolność w wyborze wzorów i kolorów jest duża i bardzo zachęcająca.

Michał Jakubowski

Michał Jakubowski

Doradca klienta w jednej z większych drukarni cyfrowej w kraju. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań technicznych, wciąż poszerzający swoje horyzonty oraz sięgający po coraz to bardziej innowacyjne techniki druku.