Folia owv – co o niej wiesz?

folia OWV

Folia OWV jest bardzo popularna. Jednak czy wiesz o niej coś więcej, oprócz tego, że taka istnieje? Jeśli nie, to zaraz dowiesz się wszystkiego. OWV to tylko skrót od One Way Vision. Jest to folia samoprzylepna, która najczęściej stosowana jest na witryny sklepów, na szyby samochodowe czy też drzwi wejściowe np. do salonów kosmetycznych czy zakładów fryzjerskich. Bardzo często folię tę wykorzystuje się również do dekoracji wnętrz. Folia ta ma bardzo charakterystyczny wygląd. Jest bardzo cieniutka i wygląda jak plaster miodu z dziurkami. Ma to oczywiście swoje zadania – po naklejeniu stworzony zostaje efekt weneckiego lustra – z zewnątrz nie widać tego co jest w środku, natomiast z wewnątrz widzimy wszystko dokładnie – w zależności od folii, światło może być nieco słabsze, jednak dobra widoczność jest zachowana.

Bardzo ważne jest to, w jaki sposób aplikowana zostaje folia. Należy robić to w sposób odpowiedni, aby nie zniszczyć swojej reklamy. Najważniejsze jest to, aby folię nakładać juz po jej odparowaniu. Odparowywanie jest uzależnione od nasycenia wydruku kolorem i może trwać od 48 do 72 godzin. Jeżeli już mamy pewność, że folia jest gotowa, zaczynamy naklejanie. Najpierw umieszczamy folię transferową naklejając ją na folie OWV, następnie dopasowujemy ją idealnie do miejsca, na którym ma być umieszczona. Następnie zaczynamy klejenie od środka, delikatnie przyklejając folie na boki, tak aby nie została zniekształcona przez nienaturalne zniekształcenia. Folia OWV jest trwała i jeżeli zostanie dobrze nałożona z pełnością będzie nam długo służyła.

Michał Jakubowski

Michał Jakubowski

Doradca klienta w jednej z większych drukarni cyfrowej w kraju. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań technicznych, wciąż poszerzający swoje horyzonty oraz sięgający po coraz to bardziej innowacyjne techniki druku.